Porady i artykuły
Ozdoby do włosów

Niewątpliwie welon Panny Młodej to gustowny dodatek do sukni ślubnej tworzący efektowną całość. Można by pokusić się o stwierdzenie, że welon Panny Młodej to element niezastąpiony. My jednak postaramy się obalić ten mit.

Ślub u sąsiadów
Polacy słyną z przyjęć na których czekają na biesiadników suto zastawione stoły, a czas gościom umila nie tylko orkiestra ale i kieliszki pełne wódki. Przyjęcie jest huczne i trwa do białego rana, a po krótkiej, kilkugodzinnej przerwie przychodzi czas na poprawiny. Jak wiadomo, co kraj to obyczaj. Przyjrzyjmy się więc mieszkańcom innego kraju i sprawdźmy, jak u nich wygląda ten szczególny dzień w życiu Młodej Pary.
Poprawiny
Plener, błogosławieństwo, ślub, wesele, noc poślubna. A co potem? Jak to co? Poprawiny!
Wybór sali weselnej
Wreszcie nadeszły długo oczekiwane chwile. Czas zabrać się za organizacje waszego wesela, a w głównej mierze, za wybór miejsca, w którym się ono odbędzie.
Oczepiny
Oczepiny to z pewnością dość stary zwyczaj, choć tu doskonale sprawdza się stwierdzenie stary, ale jary. Dziś nikt chyba nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez pierwszego tańca, co najmniej dwupiętrowego tortu i oczepin. Cóż więc przygotować na ten czas, by oczepiny nie były szablonowe?
Zrezygnujcie z kwiatów
„(…) pozostawcie w domu kwiatki, a nam dajcie czekoladki. Zawieziemy je do dzieci, niech ich uśmiech twarz rozświeci.” To fragment rymowanki, którą coraz częściej możemy spotkać na bileciku dołączonym do zaproszenia bądź zawiadomienia o zbliżającym się ślubie i przyjęciu weselnym.
Co spotka nas po wyjściu z kościoła?
„Jeszcze ryżem sypną na szczęście…”. A może zrobią coś więcej. No właśnie moi drodzy, czy zastanawialiście się kiedyś co może was spotkać po zakończeniu ceremonii zaślubin i wyjściu waszej pary z kościoła?
Organizacja przez internet
W dobie tak doskonale rozwiniętych techniki i technologii, jak i obecnego chyba na każdej płaszczyźnie naszego życia Internetu trudno nie szukać prostych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić dużo, jakże cennego dla nas czasu. Podobnie rzecz się ma w przypadku organizacji waszego ślubu i wesela.
Wybór świadków
Wybór świadka to niewątpliwie istotny element przygotowań do waszego ślubu i wesela. Kto najlepiej sprawdzi się w tej roli?
Bielizna na noc poślubną
Uroczyste TAK przy świadkach, fantastyczne przyjęcie weselne i w końcu nadchodzi ta długo wyczekiwana, szczególnie przez panów, noc poślubna. Sprawcie by było romantycznie i zmysłowo, choć to drugie, to niewątpliwie zadanie dla reprezentantek płci pięknej, wszak to one mogą wybierać do woli z ofert sklepów z bielizną. A cóż owe sklepy oferują?